İstanbulda Saç Ekimi

Çarşamba, 22 Şubat 2017 Yazar
İstanbulda Saç Ekimi

Saç dökülmesinden dolayı problem yaşayan yüzlerce insan saç ekim yaptırmayı tercih etmektedirler. Daha çok erkeklerde görülen bu dökülme yüzünden rahatsızlık hissetmektedirler. Hormonlara bağlı olan dökülmelerde ekim işlemi kalıcı bir çözüm olarak bakılmaktadır. İstanbul’da Saç Ekim saç dökülmesinin sebepleri araştırılarak sonrasında ekim işlemine geçilmektedir. (daha&helliip;)

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Pazartesi, 16 Ocak 2017 Yazar
Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi sorunu dünya üzerindeki herkeste olabilecek bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar genelde erkeklerde yaşanan bir sorun olarak algılamakta ve yanılgıya düşmektedir. Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de bayanlarda sık görülen hastalıktır. Lakin erkeklerde saç dökülmesi daha çok dikkat çekmekte ve belirgin olarak görülmektedir. Erkeklerde saç dökülmesi birçok etkenden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bunlar genetik olarak karşımıza çıkacağı gibi yılın belli dönemlerinde yani mevsimsel geçişlerde de olabilmektedir. Saçlarımızın dökülmesi bizlerde birçok ruhsal ve duygusal olarak sorun yaratmaktadır. Bu sorunlardan en önemlileri özgüven kaybı, kişinin kendisini beğenmemesi, toplumdan soyutlanma olarak görülebilmektedir. Her insan gür, sağlıklı ve doğal saçları olmasını ister lakin genetiğimiz ve bazı etkenler bunun olmasını engelleyebilmektedir. Fakat insanlar kel kalacağı için saçlarının döküleceği için psikolojini alt üst etmemeli ve umutsuzluğa düşmemelidir. Günümüz teknolojisiyle ve imkânlarıyla insanların dökülen saçlarına kavuşması muhtemeldir. Sadece yapılması gereken Saç Ekim Türkiye saç ekim merkezimize gelerek saç ekimi operasyonuna başlaması gerekmektedir. Saç ekimi operasyonu insanların saçlarına kavuşması için en etkili ve tek kesin çözümdür diyebiliriz. Diğer tedavi yöntemleri ve kullanılan ilaçlar geçici çözümler üretmektedir. (daha&helliip;)

Saç Tedavisi

Pazartesi, 16 Ocak 2017 Yazar
Saç Tedavisi

Tarihin en eski çağlarından günümüze kadar var olan hastalıklardan biriside saç dökülmesi sorunudur. Saç dökülmesi yani tıbbi terimiyle alopesi olarak adlandırılan halk tabiriyle kellik; birçok etken ve sorundan dolayı karşımıza çıkmaktadır. Bu hastalığın en büyük etkenlerinin başında mevsimsel dökülmeler, genetik faktörler, aşırı stres, yeteri kadar vitamin alamamak gelmektedir. Bu faktörlerin engellenmesi çok da mümkün olmamaktadır. Birçok insan saç dökülmesi rahatsızlığından dolayı hastanelere gitmekte ve birçok saç ile alakalı ürün kullanmaktadır. Her gidilen doktor veya eczane farklı farklı ürünler önermektedir. Bu ürünler çoğu zaman dökülmeleri durdurmakta sadece dökülmelerin yavaşlamasına neden olmaktadır. İnsanların saçlarına kavuşmasının en etkili ve kesin çözümü saç ektirmektir. Saç ekimi eski zamanlarda olduğu kadar pahalı ve zor bir operasyon olmaktan çıkmıştır. Artık saç ekimi yaptıranlar operasyondan sonra gündelik hayatına devam edebilmekte, ağrısız ve kafasında herhangi bir kalıcı iz kalmadan bu operasyonu sonlandırabilmektedir. Sağlıklı, doğal dökülmeden önceki saçlarınıza kavuşmak için bu sektörde hizmet veren Saç Ekim Türkiye saç ekim merkezi olarak sizleri hayallerinize en kalıcı ve en doğal saçlar ile kavuşturmayı hedefliyoruz.

Saç ekiminde uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz!

Dünyanın her bölgesinde binlerce hatta milyonlarca insanın korkulu rüyası olan saç dökülmesi, birçok insanda bunalıma, karakterinin zedelenmesine, özgüven eksikliğine neden olabilmektedir. İnsanlar eski saçlarına kavuşmak için birçok yan ürün kullanmakta ve bu ürünlere çok fazla bütçe ayırmaktadır. Bunların yerine tıptaki gelişmelerin faydalarından yararlanılarak saç ektirmek bütün bu sorunlara çare olarak görülebilmektedir. Saç ekimi operasyonu çok basit bir operasyon olmakla beraber fiyatları da bir o kadar cüzi olmaktadır. Yan ürünlere yıllarca para harcamak yerine bir seferde düşük bir meblağa ücretle bu dertten kurtulmak çok daha mantıklı olmaktadır. Saç ekimi operasyonu iki kulak arası yani ense bölgesinden alınan donör köklerin kafamızda açıklık bulunan bölgeye ekilmesiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem uygulanırken kullanılan kökler dökülmemeye karşı kodlanmış olan bölgeden alındığı için ilerleyen dönemlerde tekrar o bölgeden saç dökülmesi olmayacaktır. Hastalarımızın diğer merak ettiği bir hususa değinecek olursak; en çok merak edilen konunun başında ekim için donör bölgeden alınan köklerin yerinde iz kalıp kalmamasıdır. Bu konuda saç ekimi yaptırmak isteyenlerin içi rahat olsun 10.000 kök dahi alınsa ense bölgesinden orantılı bir şekilde alındığı için herhangi bir açıklık olmayacaktır. Ve ense bölgesinde cerrahi operasyon yapılmadığı için yara izi vs. de kalmayacaktır.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pazartesi, 16 Ocak 2017 Yazar
Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her insan saçlarının gür, sağlıklı olmasını istemektedir. Fakat bazı isteklerimiz planladığımız veya arzuladığımız gibi olmamaktadır. Değer verdiğimiz özen gösterdiğimiz saçlarımız, bazı kalıtsal yani genetiksel veya çevresel faktörlerden kaynaklı dökülmelere, seyrelmelere hatta tamamen olmaması durumuna yani kelliğe neden olabilir. Hal böyleyken insanlarda saçlarının dökülmesinden mustaripken tıp dalında bu alana bir hayli hızlı bir şekilde yönelme olmuş ve birçok tedavi yöntemi bulunmuştur. Birçok ilaç ve yan ürün tedavi yapılmaktadır. Bu ilaç ve yan ürün tedavisi dökülmeye başlayan saçlarınızın dökülmesini yavaşlatmaya odaklıdır. Yani tamamen dökülen saçlarınızı asla geri çıkarmamaktadır. Zaten tamamı ile dökülen köklerin tekrardan canlanması gibi bir olanak bulunmamaktadır. Burada insanların kalıcı olarak saçlarına kavuşması ve bir daha dökülme sorunuyla karşılaşmaması için saç ekim operasyonları devreye girmektedir. Saç ekimi operasyonlarında dökülmemeye karşı kodlanmış olan iki kulak arası bölgede bulunan ense kısmındaki saçların tek tek alınarak kafamızın açık olan bölgesine ilave edilmesiyle operasyon tamamlanmaktadır. Bu ekim esnasında birçok hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu huşuların en başında saçların ekim açısıdır. Bu açı gerçekten deyim yerindeyse ustalık gerektiren bir iştir. Burada plastik cerrahlarımızın el becerisi ve deneyimleri devreye girmektedir. Çünkü kafanızda bulunan saçlara uygun olarak açı belirlenmekte ve saç ekimi operasyonu gerçekleşmektedir. Peki, saç ekim operasyonu başarılı geçti ya saç ekim sonrasında hastalarımızın neler yapması gerekmektedir, birazda onlara değinelim.

Saç ekimi operasyonundan önce ve sonra dikkat edilmesi gerekenler;

 • Saç ekimi öncesi ekim yaptıracak kişi alkol kullanıyorsa operasyondan en az 3 gün önce alkol kullanmaya ara vermelidir.
 • Kanı sulandıran aspirin ve benzeri ilaç kullanılmamalıdır. Kullanıldıysa doktorlarımıza haber verilmelidir.
 • Operasyondan önce kronik rahatsızlığı olan hastaların, hastalığını ve kullandığı ilaçları doktorlarımıza bildirmeleri gerekmektedir.
 • Alkol gibi sigarada ekim işlemini olumsuz etkileyeceğinden en az 1 gün öncesinden sigaraya da ara verilmelidir.
 • Operasyon günü banyo yapılarak saçların veya kafanın temiz olması gerekmektedir.
 • Operasyon 7 ile 8 saat kadar süreceğinden sabah operasyon yapılacaksa kahvaltı yapılmalı, öğlen yapılacaksa öğlen yemeği de yenmelidir.
 • Kafein içeren içecekler 1 gün önceden kesilmelidir.
 • Saçlar saç ekimi sonrasında doktorun verdiği losyonlarla yıkanmalıdır.
 • Saç yıkama kurallarına harfiyen uyulmalı doktorun tavsiyeleri dışına çıkılmamalıdır.
 • Ortalama 1 hafta sonra saç derisinde pullanmalar ve kabuklanmalar meydana gelmektedir. Bu kabuklanmalar doktorun önerdiği losyonlar ve yumuşak dokulu taraklarla giderilmelidir.
 • Saç ekiminden sonra ekilen bölgede dökülmeler olacaktır. Bu dökülmeler operasyonun başarılı geçtiğine işarettir. Dökülen saçlar kalıcı olarak tekrar çıkacaktır.

Saç Ekimi Sonrası

Pazartesi, 16 Ocak 2017 Yazar
Saç Ekimi Sonrası

İnsanların kendine olan güveninin tam olması, iş hayatında, aşk hayatında ve sosyal çevresinde daha sosyal ve daha girişken olmasının en temel unsurlarından biriside saçlarımızdır. İnsanların dış görünüşüne en çok katkısı olan ve insanın adeta kimliği niteliğinde olan saçların hayatımızdaki yeri ve önemi yadsınamayacak kadar büyük ve önemlidir. Dökülmelerin ilk başlarından itibaren insanların psikolojisini ruhunu alt üst etmeye başlar ve dökülmelere oranla da bu süreç gittikçe katlanılamaz bir hale gelir. Tıptaki gelişmeler ve sürekli yeni tedavi yöntemlerinin bulunması artık insanları bu özgüven eksikliğinden kurtarıyor ve hayalini kurduğu saçlarına tekrar kavuşturuyor. Birçok insanı hayallerine kavuşturan, arzuladığı saç yapısını ve görüntüsünü onlara tekrar kavuşturan Saç Ekim Türkiye saç ekim merkezimiz hızını hiç kesmeden sürekli gelişim göstererek ve yeni teknolojilere ayak uydurarak hizmetlerine devam etmektedir. Saç ekim merkezimiz Avrupa ve dünya standartlarına uygun ekipman ve araç gereçlerle hijyenik klinik ortamında hizmet vermektedir. Kullanılan ekipmanlarımız dünya çapında kabul görmüş ürünler olup ve sağlık bakanlığı onaylıdır. Gerek ekipmanlar gerek güler yüzlü, işinde profesyonel, yılların deneyimleri ile hizmet veren çalışma arkadaşlarımızla hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. En büyük prensibimiz hastalarımızın memnun olmasıdır. Hastalarımızın memnun olması da saç ekimi operasyonun başarılı geçmesi ve kaliteli hizmet almasıyla gerçekleşecektir. Hastalarımıza bulunabileceğimiz en büyük vaadimiz saç ekimi operasyonun başarılı olacağı ve daha önce başvuran hastalarımız gibi onlarında istediği sağlıklı doğal görünümlü saçlara kavuşacağıdır. (daha&helliip;)

Saç Nasıl Ekilir

Perşembe, 08 Aralık 2016 Yazar

Günümüz insanlar arasında ki en önemli problemlerinden bir tanesi saç dökülmesidir. Çeşitli sebeplerle meydana gelebilir. Bu sebeplerden bazıları duygusal ve fiziksel stres, aşırı derecede A vitamini kullanmak, B vitamininin eksikliği, bağışıklık sisteminin zayıf olması, saçlarımızı şekil verebilmek için kullandığımız saç şekillendiriciler. Bunlar sadece birkaç sebeplerdir. Bir bu kadar daha sebepler vardır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Özellikle erkeklerde daha fazla meydana gelen saç dökülmelerinin birçok tedavi yöntemleri vardır. Saç dökülmesi konusunda koca karı ilacı olarak nitelendirebileceğimiz ilaçları saç ekimi konusunda uzman cerrahlarımız kullanmamanızı söylerler ve bu konuda bilgi sahip olan uzmanlara başvurmanızı rica ederler. Saç dökülmesi çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Saç dökülmelerinin en kalıcı ve en kesin çözümü Saç Ekimidir. Saç ekimi konusunda da güvenilir kliniklerle çalışmanız gerekmektedir. Biz müşterilerimizin memnuniyeti için kesin çözüm sunmak için kliniklerimiz de uzman cerrahlar ile sizlere saç ekimi konusunda en uygun ve en güvenilir hizmeti sunmaktayız. (daha&helliip;)

TOP